Schowaj mapę

Noc Kupały, święto

Noc Kupały dla naszych przodków była jednym z najważniejszych wydarzeń w całym roku. To słowiańskie święto związane z letnim przesileniem Słońca nadal cieszy się dużym zainteresowaniem – to, że tradycja ta przetrwała do dzisiejszych czasów, potwierdzają barwne festiwale organizowane na terenie naszego kraju.

Jeden z nich odbywa się w Dubiczach Cerkiewnych, czyli malowniczej wsi w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim. Na tym festiwalu kultury ukraińskiej można podziwiać tajemnicze obrzędy Słowian. Wśród atrakcji wszystko co najlepsze – muzyka tradycyjna i folklorystyczna, piękne Słowianki w ludowych strojach, wesoła atmosfera, pokazy dawnych obrzędów, smaczne jedzenie. Nie mogło oczywiście zabraknąć puszczania wianków, bowiem to rytuał, który dla naszych przodków miał ogromne znaczenie. W ten sposób Słowianie i Słowianki dobierały się w pary – w zbiorowej ceremonii ze śpiewem i tańcem dziewczyny wrzucały wianki do rzeki, mężczyźni natomiast je wyławiali.

Firma EMG Events, prowadząca  wynajem telebimów i wynajem ekranów dołożyła swoją cegiełkę do organizacji staro-słowiańskiego święta Nocy Kupały dostarczeniem sprzętu audiowizualnego. Uczestnicy tej magicznej imprezy w Dubiczach Cerkiewnych mogli obserwować wydarzenia na scenie dzięki ekranowi outdoor, który  charakteryzuje się odpornością na warunki atmosferyczne i zapewnia uczestnikom komfortowe oglądanie transmisji z każdego miejsca.

Newsletter

Newsletter

    Naszym klientom zapewniamy natychmiastową odpowiedź

    created by